IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Che Roslavets
Admin
avatar
Uruz
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Buenos Aires
Czystość krwi : 100%
Partner : dzida
Orientacja : Hetero
Zajęcie : zajmuję się hipogryfami
Inne : starosta Uruz, zawodnik Czarnych Chimer
Liczba postów : 367
Penary : 155


PisanieTemat: Regulamin Forum   Sro 4 Cze - 22:26Regulamin
1. Ogólne


a. Na forum obowiązuje regulamin. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z jego przestrzegania.
b. Zarejestrowanie się na forum jest równoznaczne z akceptacją obowiązującego regulaminu.
c. Na forum władzę sprawują Administratorzy i Moderatorzy. Mogą oni w każdej chwili zmienić regulamin, powiadamiając o tym użytkowników z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.
d. Całość forum należy do właścicieli i kopiowanie czegokolwiek bez ich zgody jest zabronione.
e. Zabronione jest umieszczanie w wypowiedziach treści wulgarnych, obraźliwych, pornograficznych, rasistowskich i namawiających do nienawiści, a odnoszących się do postaci jako osób rzeczywistych.
f. Wulgaryzmów i określeń obraźliwych używać można w postach fabularnych, które odnoszą się jedynie do postaci fikcyjnej, jednak należy robić to z umiarem. Na forum nie promuje się szeroko pojmowanej łaciny podwórkowej, a traktuje ją jedynie jako element urozmaicający, nie bazowy.
g. Sceny erotyczne należy poprzedzać dopiskiem +18.2. Emblemat


a. Emblemat, zwany inaczej avatarem musi mieć wielkość 200x320 pikseli.
b. Należy korzystać z wizerunków osób realnych, tym samym niedopuszczalne jest posiadanie na wyglądzie osoby z mangi, kreskówki itp. Dozwolone jest korzystanie ze zdjęć edytowanych graficznie, jednak proszę robić to z odpowiednim umiarem.
c. Jedna osoba może posiadać jeden wygląd. Wyjątkiem są metamorfomadzy - mogą oni używać do dwóch wizerunków.
d. Niemożliwym jest zmiana wizerunku po zaakceptowaniu karty postaci. Wyjątkiem jest postać, która wraca po długiej nieaktywności, a jej wizerunek został zajęty.
e. Emblemat nie musi być koniecznie zdjęciem w formacie .jpg/.png. Dozwolone jest korzystanie z obrazków ruchomych (gify), jeżeli są one w regulaminowym wymiarze.


3. Fabula


a. Fabuła ma miejsce w teraźniejszości, zgodnie z bieżącym dniem, w miejscu opisanym w temacie Opis Fabuły.
b. Należy się stosować do wyznaczonej na forum pogody.
c. Posty należy pisać poprawnie, z zachowaniem zasad ortografii, interpunkcji i składni. Powoływanie się na dysortografię nie zwalnia użytkownika z tego wymogu, istnieją bowiem przeglądarki i edytory tekstowe, które podkreślają nieprawidłowo sformułowane słowa. Należy używać polskich znaków.
d. Pisać można zarówno w trzeciej jak i pierwszej osobie liczby pojedynczej.
e. Postaci nie są nieomylne czy wszechwiedzące, dlatego postać nie może odnosić się do myśli drugiej osoby. Wyjątkiem są legilimenci, dla których zasady zachowania są opisane w temacie Opis Genetyk. Znajomość przeszłości, czy nawyków i charakteru partnera fabularnego jest kwestią umowną rozstrzyganą pomiędzy graczami.
f. Na forum można prowadzić maksymalnie trzy wątki jednocześnie. Nie wliczają się w to lekcje i eventy. Po dziesięciu dniach nieaktywności w temacie, wątek uznaje się za przedawniony.
g. Dialogi należy pisać od myślników, można je także pogrubić. Myśli powinny być pisane kursywą.
h. Nie można pisać kilku postów pod rząd. Wyjątkiem są mieszkania, dormitoria czy wasze tematy dotyczące dodatków do postaci. Można też napisać post pod swoim postem, gdy minie duża część czasu nieaktywności w danym wątku, a chcesz zacząć nowy. Należy wtedy jednak uprzedni post oznaczyć dopiskiem "/zt". Dopuszczalne jest to także w momencie rozpoczęcia eventu w temacie, w którym prowadzony jest normalny wątek. Funkcja edycji nie gryzie.
i. Rozgrywką kieruje Mistrz Gry, zwany Chupacabrą i trzeba się bezwzględnie stosować do jego zaleceń. Jeżeli nie wyraziłeś zgody na jego interwencję, a łamiesz regulamin lub w jakikolwiek sposób zakłócasz rozgrywkę czy funkcjonowanie forum, Mistrz Gry ma prawo interweniować.
j. Udział w rozgrywkach specjalnych (eventach) automatycznie zezwala na ingerencję Mistrza Gry, jednak jedynie w temacie objętym wspomnianym eventem.
k. Dopuszczalne jest umieszczanie osobistych dopisków w postach fabularnych, powinny one jednak być odpowiednio mniejsze i zwięzłe. Nie mogą być one dłuższe niż 2-3 zdania proste. Nie należy także umiszczać w nich wiadomości obrazkowych i emotikon. Do personalnego komunikowania się z innym graczem służy chatbox, system wiadomości prywatnych i odpowiednio opisane tematy (poczta).
l. Zakończenie wątku w danym temacie należy oznaczyć na końcu posta dopiskiem "/zt". W przypadku oznaczenia dla kilku osób jednocześnie dopisek ulega zmianie i przedstawia się przykładowo jako "/zt x2".


4. Postac


a. Nick postaci powinien składać się z imienia i nazwiska. Niedopuszczalne są nicki zawierające w sobie cyfry, znaki specjalne, będące przypadkowo wybranym słowem lub ciągiem liter i liczb. Administrator/Moderator ma prawo zwrócić uwagę użytkownikowi o nazwie "Amanta69", "Error", czy "njskf88dn" etc., przy czym niezmienienie nicku będzie wiązało się z nieprzestrzeganiem regulaminu, a tym samym ostrzeżeniami/banami.
b. Można posiadać więcej niż jedną postać (maks 5). Aby jednak stworzyć postać z tego samego przedziału wiekowego, musi mieć ona na koncie 150 postów fabularnych i akceptację większości Administratorów, i Moderatorów lub być przeciwnej płci. To oznacza, że po stworzeniu pierwszej postaci żeńskiej i wyrażeniu później chęci zrobienia kolejnej postaci żeńskiej (zakładając np. że obie są studentkami) należy na pierwszej mieć minimum 150 postów, w tym większość fabularnych oraz akceptację Administratorów i Moderatorów.
c. Gdy postać jest nieaktywna przez miesiąc (brak logowania na dane konto) lub nie napisała żadnego fabularnego posta przez dwa miesiące, staje się ona nieaktywna. Wizerunek zostaje wtedy zwolniony, tak samo jak miejsce na liście genetyk.
d. Rangę postaci można w każdej chwili zdjąć lub przywrócić w odpowiednim temacie. Przed przywróceniem rangi upewnij się, czy twój stary wizerunek nie jest zarezerwowany, gdyż w razie używania go przez innego użytkownika będziesz zmuszony wybrać inny, zastępczy. Powrót do starego wizerunku jest możliwy, gdy tamten gracz straci rangę.
e. Zabronione jest tworzenie postaci sławnych i kanonicznych (HP, LOTR, itp), czy używanie ich personaliów, np. Angelina Jolie. Postaci są osobami fikcyjnymi i w całości tworzonymi przez autora w postaci użytkownika forum.
f. Przy tworzeniu postaci należy zachować realizm. Nikt nie jest doskonały, piękny, młody i bogaty.
g. Dozwolone jest tworzenie postaci, które istnieją na innych forach, jednak jedynie pod warunkiem iż jest to autorski twór gracza i odpowiada realiom fabuły. Forum nie odpowiada za pogwałcenie przez graczy praw autorskich.


5. Uwagi dodatkowe


a. Administratorzy i Moderatorzy to także ludzie - mylą się i mają gorsze dni. Starają się mimo wszystko pomóc graczom w rozgrywce i rozwiązywać ich problemy, jednak proszą o wyrozumiałość.
b. Niemożliwe od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać. Jeżeli gracz ma jakiś problem z fabułą, bądź rozmieszczeniem informacji na forum, niech nie boi się pytać. Moderator/Administrator postara się wtedy udzielić wyczerpujących informacji, bądź nakierować na odpowiedni temat.
c. Wszelkie uwagi i pomysły odnośnie forum można zgłaszać w propozycjach. Zostaną one przedyskutowane i być może uwzględnione przy rozbudowie forum, a jak wiadomo, co dwie głowy to nie jedna. Liczymy na kreatywność!Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://paracass.forumpolish.com
 

Regulamin Forum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Regulamin forum
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry
» Łowcy Wampirów
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: 
Reguly
-