IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 bogowie-czarodzieje inkascy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Che Roslavets
Admin
avatar
Uruz
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Buenos Aires
Czystość krwi : 100%
Partner : dzida
Orientacja : Hetero
Zajęcie : zajmuję się hipogryfami
Inne : starosta Uruz, zawodnik Czarnych Chimer
Liczba postów : 367
Penary : 155


PisanieTemat: bogowie-czarodzieje inkascy   Pon 22 Wrz - 21:32


Bogowie Glówni
• Camax - był świetnym zielarzem. Jako pierwszy wśród czarodziei wydał księgę magicznego zielnika. Utożsamiany z plonami, rolnictwem i walką o ziemię. Był oddany swej pracy, lecz także gwałtowny i lekkoduszny, lubiący zabawę. Nosił odzienie ze srebrzystych łusek ramory. Mówi się, że to on pierwszy wyhodował kukurydzę na magicznym nawozie i pierwszy wydestylował z niej alkohol. W późniejszych czasach jego potomkowie, dzięki jego wiedzy, wytwarzali najlepsze różdżki na świecie.
Runa: Jeran


• Ehecatl - Słońce Wiatru, współtwórca świata magicznego, czarodziej władający białą magią. Uosobienie wiatru, dobra, nieba i ziemi. Niezwykle mądry, głoszący oświecenie, będący patronem ludzi łaknących wiedzy. Pomaga w zrozumieniu historii magii i starożytnych run. Legendy głoszą, że posiadał zdolność animagii i przemieniał się w żmijoptaka, stąd często czarodzieje zwracają się do niego również z problemami z transmutacji.
Runa: Eihwaz


• Huitz - najważniejszy czarodziej Ameryki Południowej, założyciel pierwszego czarodziejskiego rodu. Umiłowany w walce i tężyźnie fizycznej, chronił swych ludzi, a nie miał litości dla wrogów. Cenił sobie odwagę i determinację. Mówiono, że rodził się każdego dnia ze wschodem, a umierał z zachodem słońca, zapewne przez pokaźną hodowlę feniksów. Pogłoski mówiły, że także był animagiem, lecz zamieniał się w kolibra.
Runa: Thurisaz


• Macuil - uosobienie tańca i muzyki. Patron wszelakich artystów. Frywolny, z pozoru przemiły czarodziej, jednak rzadko robił coś bezinteresownie. Wynalazł magiczną lirę, która była jego pierwszym instrumentem. Potem stworzył harfę, piewrowzór gitary, flet oraz cymbały. Miał dar krasomówstwa i... przekonywania do swych racji. Legendy głoszą, że posiadł dar hipnozy i w ten sposób zyskał zwolenników. Inni twierdzą, że był protoplastą mirabili, dlatego omamiał ludzi swych urokiem. Lubiący jeść, przygotował niemalże sto tysięcy różnych magicznych potraw, a potem spisał je na pergaminie w formie opowieści. Mówiono, że był wybredny i miał niesamowite podniebienie, potrafiące rozpoznać niemalże każdy dodany do jedzenia składnik.
Runa: Ansuz


• Metzli - Słońce Ziemi, czarodziej, współtwórca świata magicznego, odwieczny rywal Ehecatla. Uosobienie zła, zmienności losu, ciemności i zemsty, parający się czarną magią. Podobno miał jednak dwoistą naturę i potrafił być zarówno dobry jak i zły. Mentor tych, którzy nie potrafią wybrać w życiu właściwej ścieżki i wciąż się wahają. Dlatego jest opiekunem zarówno nauki czarnej magii jak i obrony przed nią.
Runa: Hagal


• Mixcoa - czarodziej, który wynalazł magiczne strzały, za pomocą których polował na dziką zwierzynę. Był uosobieniem łowów, odwagi, konsekwencji i sił witalnych. Potrafił świetnie się kamuflować i odczytywać sygnały z zewnątrz. Urodzony tropiciel, człowiek jednocześnie bezwzględny jak i zdyscyplinowany oraz obeznany w peruwiańskiej dżungli, którą traktował niemalże jak swój dom. Chodził odziany w smoczą skórę, odporną na większość uroków i mechanicznych uszkodzeń. To do niego zwracają się czarodzieje o pomoc w polowaniach lub oswajaniach magicznych stworzeń.
Runa: Uruz

Ostatnio zmieniony przez Che Roslavets dnia Pon 8 Gru - 12:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://paracass.forumpolish.com

Che Roslavets
Admin
avatar
Uruz
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Buenos Aires
Czystość krwi : 100%
Partner : dzida
Orientacja : Hetero
Zajęcie : zajmuję się hipogryfami
Inne : starosta Uruz, zawodnik Czarnych Chimer
Liczba postów : 367
Penary : 155


PisanieTemat: Re: bogowie-czarodzieje inkascy   Pią 24 Paź - 19:58Poboczni

• Centeo - patron podróżujących czarodziei i kupców. Wprowadził do świata magicznego handel - najpierw za pomocą barteru, później wynalazł pierwszy pieniądz, rozwijając w ten sposób magiczną gospodarkę. Do niego zwracają się czarodzieje z prośbą o bogactwo, opiekę nad dobytkiem czy pomyślność w pracy. Uosobienie płodności, dostatku i sprytu.
Runa: Fehu


• Chalchi - Słońce Wody. Uosobienie wody, żona Tlaloca. Porywcza i nieprzewidywalna, znana wróżbitka. Pomagała czarodziejom pogodzić się ze stratą bliskich osób, pomagała poszkodowanym. Uosobienie płodności i bogactwa, którym obdarowywała. Podobno posiadała dar jasnowidzenia, głównie ze względu na jej wiedzę dotyczącą przyszłości. Rzekomo była także medium, które łączyło się z zaświatami i widziała duchy. Obmywała wodą zmarłych, aby czyści mogli bezpiecznie przejść na drugą stronę.
Runa: Laguz


• Chantico - czarodziejka, uosobnie ognia i ogniska domowego. Była strażniczką wulkanu i ostrzegała przed jego wybuchem, zamieszkając tuż u jego stóp. Z czasem utożsamiana z osobą, która chroniła domostwa oraz rodziny. Głosiła patriotyzm, przywiązanie do własnego mienia oraz płodzenie dzieci, surowo tępiła rozwody i morderstwa. Legenda głosi, że była wężousta, lecz bardzo się tego wstydziła i to ukrywała. Doskonaliła zaklęcia ochronne. Jako pierwsza wyhodowała Mimbulus mimbletonię. Czarodzieje zwracają się do niej, gdy potrzebują ochronić swą rodzinę lub dobytek.
Runa: Odala


• Cipacto i Oxomoco - małżeństwo czarodziei, które wynalazło kalendarz. Byli znanymi wróżbitami i jasnowidzami. To do nich zwracają się czarodzieje po pomyślną wróżbę, ulepszenie lub zabranie im daru jasnowidztwa.
Runa: Raido


• Coyolxa - uosobienie księżyca, królowa inkaskich ziem. Czarodziejka, która zgłębiła jako pierwsza najpotężniejsze zaklęcia, aby chronić swój lud przed atakiem wroga. Swoich poddanych zaś broniła przed zepsuciem moralnym i złymi występkami, nierzadko w dość brutalny sposób. Jawiła się również jako obwieszczenie dobrej nowiny lub przestroga przed pechem. Legenda głosi, że pod koniec jej życia posiadła tak wielką moc, iż nie używała różdżki do rzucania uroków. Czarodzieje często zwracają się do niej o pomoc z dziedziny zaklęć.
Runa: Algiz


• Huehu - jeden z najstarszych czarodziei. Odkrywca ognia, a jednocześnie uosobienie rozpusty. Lubił kłótnie i zwady i sam często siał ziarno niepewności wśród innych. Stworzyciel, ale zarówno oszust - jednak jego występki miały wartość dydaktyczną - uczył w ten sposób czarodziei, aby mieli więcej dystansu do siebie, bowiem życie jest zbyt krótkie, aby przejmować się wszystkim dookoła. Rzekomo był ukrytym wilkołakiem.
Runa: Kenaz


• Ixcuina - podobno wraz z Macuilem byli protoplastami pięknych wil, które omamiały i skazywały na zgubę. Ixculina była uosobieniem piękna, miłości oraz fascynacji seksualnej, którą należy zaspokoić. Prowadziła frywolny tryb życia, lecz bywała również bezwzględna. Często przedstawiana w otoczeniu węży, co pozwala domniemywać, że była również wężousta - swych kochanków skazywała na ukąszenie lub uduszenie przez węże.
Runa: Naudhiz


• Ixtli - czarodziej, który wynalazł hazard. Tajemniczy i dystyngowany, lubiący ryzyko i dobrą zabawę. Podobno był uzależniony od adrenaliny. Z początku był bardzo uznanym uzdrowicielem, ale w wyniku grania i zakładów spadł na samo dno, zostając nędzarzem. Pomimo to wciąż dla wielu jest patronem podejmowanego ryzyka i proszony jest o pomyślność w inwestycjach oraz o szczęście w grze.
Runa: Perdo


• Nana - uosobienie słońca. Podobno był niepoczytalny i pomimo, że był znawcą żywiołów, pewnego dnia postanowił rzucić się w ogień, aby stać się Słońcem. Twierdził, że to dla odkupienia win swych pobratymców. Ci w ramach pokuty mieli chodzić po rozżarzonych węglach, dzień w dzień, przez jeden miesiąc, co roku. Czarodzieje utożsamiający się z ogniem zwracają się do niego o pomoc w zapanowaniu nad tą dzidziną magii.
Runa: Sowelo


• Patecatl - uosobienie medycyny, ratunku. Życzliwy czarodziej, pierwszy uzdrowiciel. Znawca eliksirów i magii leczniczej. Wolontariusz, cechujący się zarówno empatią jak i mądrością. Wielokrotnie testował na sobie działanie różnych specyfików. Co ciekawe, był uzależniony od Oszałamiającego Napoju, który sam opracował i stworzył.
Runa: Mannaz


• Teoya - uosobienie szczęścia, wygranej wojny i zwycięstwa. Była pierwszą kobietą, która została przywódcą starszej wersji aurorów. Mówi się, że nie przegrała żadnej bitwy. Stąd prośby do niej o pomyślność i szczęście w trudach życia, aby dodała sił i wytrwałości.
Runa: Wunjo


• Tlaco - czarodziej, starsza wersja inżyniera. To on zbudował sieć dróg w Południowej Ameryce. Zapalony podróżnik, bardzo oddany swej pracy. Wymyślił wiele zaklęć pomagających w przedzieraniu się przez chaszcze i tworzeniu szlaków transportowych i handlowych. Uosobienie odpowiedzialności i zmian. Pomaga czarodziejom, którzy nie potrafią się przełamać i zmienić swojego życia.
Runa: Ingwaz


• Tlahuiz - uosobienie nieba i Gwiazdy Polarnej. Miał nawyk, że wstawał codziennie wraz ze wzejściem słońca na firmament. Był świetnym sportowcem, szczególnie umiłował sobie rzut włócznią, udając się niekiedy na polowania. Wierzono, że był także najsprawiedliwszym czarodziejem w historii. Podobno był legilimentą i potrafił wyczuć każde kłamstwo, za które surowo karał - najczęściej przez przebicie włócznią, którą zaczarowywał tak, iż ta goniła winnego do samego końca. Patron astronomii.
Runa: Tiwaz


• Tlacliton - samotnik. Czarodziej, który postanowił zamieszkać w latarni, ostrzegając statki przed brzegiem i mielizną. Pomimo, iż mógł użyć eliksiru lub zaklęcia, które co jakiś czas by odnawiał, wolał sam pilnować światła. Utożsamiany z dniem i nocą. Uosobienie nadziei i siły, która rozgromi mrok. Dla wielu był wzorem do naśladowania jako ten, który porzuca własne szczęście dla dobra ogółu, aby światło nigdy nie przestało świecić. Gdy czarodzieje tracą nadzieję, wzywają Tlaclitona na pomoc.
Runa: Dagaz


• Tlaloc - Słońce Ognia, mistrz żywiołów, szczególnie wody. Był łaskawym i hojnym czarodziejem obdarzającym biednych wszystkim, co miał. Wynalazł zaklęcie, dzięki któremu udawało się oczyścić brudną wodę z sadzawek i pić ją bez konsekwencji, a także podlewać nią rośliny, by szybciej rosły. Uosobienie urodzaju, życzliwości i gościnności.
Runa: Gebo


• Toci - wraz z Patecatlem uosobienie medycyny i lecznictwa. Pod wpływem inspiracji swego męża wynalazła kąpiele, które odejmowały trosk i chorób. Niestety, nie wiadomo dziś, gdzie te uzdrowiska się znajdowały. Wspomagała także porody, pomagała przy poronieniach i martwych dzieciach. Jest uważana za pramatkę, pierwotną siłę, którą ofiarowuje potrzebującym czarodziejom. Pomimo to uważana za oschłą, pełną tajemnic i nieprzystępną kobietę. Podobno kazała sobie płacić nawet biednym.
Runa: Isa


• Xochi - czarodziejka, która była żoną Tlaloca, lecz ostatecznie została wybranką Metzliego. Była jego przeciwieństwem - łagodną, rozrywkową kobietą, uosobieniem miłości i pokoju na świecie, o który zresztą zażarcie walczyła. Uwielbiała zabawy oraz tańce, w których brała udział z Macuilem. Ozdobiona kwiatami dyptamu, na głowie miała wianek z fruwokwiatów, które w momencie zagrożenia oplatały ją swymi grubymi korzeniami. To do niej zwracają się czarodzieje pragnący spokoju czy też... szczęścia w miłości.
Runa: Berkanan


• Xolotl - czarodziej, uosobienie bliźniąt, dwoistej natury, tuż obok Metzli'ego, jednakże to brat bliźniaczy Ehecatla. Był animagiem i zamieniał się w psidwaka. Alergicznie podchodził do osób niemagicznych. Lubił ciemność, nienawidził zaś dzieci. Prawdopodobnie nawet kilkoro zamordował pod osłoną nocy. Zawsze szczerze nienawidził swojego brata, jednak nigdy nie powstał przeciwko niemu. Jest patronem inkaskich gier i sportów i to do niego zgłaszają się czarodzieje chcący osiagnąć w tych dziedzinach zwycięstwo.
Runa: Ehwaz

_________________


Che Roslavets
••• ••• ••• ••• ••• •••
• barany osły tchórze zające •
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://paracass.forumpolish.com

Che Roslavets
Admin
avatar
Uruz
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Buenos Aires
Czystość krwi : 100%
Partner : dzida
Orientacja : Hetero
Zajęcie : zajmuję się hipogryfami
Inne : starosta Uruz, zawodnik Czarnych Chimer
Liczba postów : 367
Penary : 155


PisanieTemat: Re: bogowie-czarodzieje inkascy   Pią 24 Paź - 19:58


Powiedzenia
- Na Huitza!
- Na kukurydzę Camaxa...
- O Ehecatlu...
- Na flet Macuila! Do stu tysięcy potraw Macuila!
- O Metzli...
- Na Mixcoa...
- Bogaty jak Centeo. Smykałka do handlu jak u Centeo.
- Na duchy Chalchi...
- Wybuchłeś jak Chantico. Zapłon Chantico.
- Na wróżby Cipacto/Oxomoco!
- Na Coyolxę.
- Fałszywy jak Huehu. Spryt Huehu.
- Gniew Ixcuiny. Jesteś brzydka jak zdenerwowana Ixcuina, kiedy się złościsz.
- Szczęście Ixtli'ego (ironicznie). Nie bądź taki hop do przodu, bo skończysz jak Ixtli.
- Gorący jak Nana. Idź do piekła Nany!
- Zakręcony jak Patecatl.
- Teoyo, miej go w swej opiece...
- Komu w drogę, temu Tlaco.
- Przenikliwy jak Tlauhiz. Kara Tlauhiza.
- Nadzieja matką Tlaclitona. Módl się do Tlaclitona, tylko on ci może pomóc.
- O Tlaclocu, dzięki za twą łaskawość! Gość w dom, Tlaloc w dom.
- Z tobą to interesy jak z Toci... (ironicznie)
- Ochrona jak u Xochi. Poszukaj szczęścia u Xochi. Jak nie masz szczęścia w kartach, to Xochi ci sprzyja.
- Kochamy się niczym Xolotl i Ehecatl. O Xolotlu...

_________________


Che Roslavets
••• ••• ••• ••• ••• •••
• barany osły tchórze zające •
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://paracass.forumpolish.com

Sponsored content

PisanieTemat: Re: bogowie-czarodzieje inkascy   

Powrót do góry Go down
 

bogowie-czarodzieje inkascy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: 
Fabuła
 :: 
Spisy
-