IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Punktacja charytatywna

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Zoey C. Coccia
Admin
avatar
Jeran
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Peru
Czystość krwi : 60%
Partner : -
Orientacja : Hetero
Zajęcie : starostowanie
Liczba postów : 341
Penary : 455


PisanieTemat: Punktacja charytatywna   Czw 27 Lis - 16:10Punktacja

charytatywna


Studenci trzech funkcjonujących kampusów od kilku lat biorą udział w dorocznej akcji charytatywnej. Odrestaurowują ośrodki kultury lub porzucone miejsca, które kiedyś były centrum ofiar składanych dla bożków inkaskich, a czasem mają i inne ważne cele.
To wszystko po to, aby świat był odrobinę piękniejszy i bardziej dobry, a przynajmniej oto chodzi w teorii.. Zdarzały się jednak też lata gdy brali oni udział w akcjach, gdy zbiórka pieniędzy  była przeznaczana na dofinansowanie szpitala czy też na inną organizację tego bardzo potrzebującą.
Cel bardzo szlachetny, opiewa jednak przede wszystkim o umowę zawieraną pomiędzy sponsorami uczelni, a kampusami związaną z jakimiś promocjami. Co roku sponsorzy zobowiązują się wymienić ilość zebranych punktów (pomnożonych przez dwa),przez wygrany kampus, na penary.
Jeśli zatem Ansuz przez rok uzbiera 48 punktów, Uruz 49, a Jeran 50, to wygranym okaże się Jeran i od sponsorów na cele charytatywne otrzyma aż 100 penarów!
Zwyczaj został przez studentów przywitany dość ciepło, szczególnie że dodał nieco nuty rywalizacji. Ponadto wygrany kampus otrzymuje medal, który wisi u niego przez kolejny rok jako trofeum, a później może opuścić jego mury i przejść do innego… Wszystko w zależności od tego jak potoczą się ich losy.
Oto lista rzeczy, za które studenci otrzymują punkty charytatywne na rzecz swojego kampusu:


  - jeśli przez okres jednego miesiąca żadna osoba w kampusie nie zostanie ukarana z powodu złamania uczelnianego regulaminu, to kampus wzbogaci się aż o 50 punktów charytatywnych.
  - w zależności od aktywności studentów w na uczelnianym magfotos’ie, studenci zostaną kolejno nagrodzeni maksymalnie 10 punktami charytatywnymi.  Oczywiście taki ranking zostanie opublikowany po zakończeniu każdego miesiąca.
  - Studenci biorący udział w redagowaniu artykułów, które publikowane są na łamach czasopisma Paracas, będą nagradzani maksymalnie 15 punktami charytatywnymi. To oznacza, że raz na jakiś czas będzie publikowana propozycja tematu oscylująca wokół uczelni i wydarzeń z nią związanymi, a studenci będą mogli nadesłać krótkie noty, które będą z tego relacją, a też wygłoszeniem opinii. Więcej szczegółów pojawi się w odpowiednim temacie.
  - Studenci, których działalność będzie widoczna w uczelnianych murach będą nagradzani za wszelakie aktywności ponad pojawienia się na wykładzie. Np. branie udziału w organizacji akademii, bali czy czegoś takiego to maksymalnie 20 punktów (w zależności od sprawowanej roli w przygotowaniach)
  - Reprezentowanie uczelni na zawodach, konkursach, rywalizacjach poza murami szkoły i odnoszenie zwycięstw, również będzie nagradzane punktami, w tym przypadku maks 12 punktów.
  - indywidualne działania wyróżniające się na tle innych dbaniem o dobro uczelni, ale też i społeczne, będzie nagradzane stawkami punktów, które ustalane będą przez starostów na bieżąco.
  - działalność dodatkowa*


Wszystkie powyższe działania będą nadzorowane przez starostów i  vice starostów. Wykładowcy nie mają wpływu na punktację ogólną, chyba że typują najlepszych studentów godnych do uzyskania nagrody.

* Starości oprócz oficjalnej wersji, która została opublikowana we wszelakich wersjach dokumentów opatrzonych uczelnianymi pieczęciami, stosują nieco inny tryb nagradzania studentów za czyny, które na niektórzy mogą patrzeć z niezadowoleniem:


  -  ustala się, że studenci  którzy biorą udział w wyprawach do dżungli w celu nie tylko naukowym, ale też wewnętrznie określonym przez grupę innych studentów, otrzymywać punkty będą, ale tylko wtedy gdy wykażą się np. ochroną czyjegoś życia, zdobyciem wymaganego artefaktu czy czymś z wyższą wagą.
  - branie udziału w wewnętrznych zawodach pomiędzy kampusami (nie zawsze legalnymi), dla zwycięzcy oznacza że kampusy przegrane przeznaczą część punktów zdobytych przez siebie, na rzecz tego kampusu, który odniósł zwycięstwo. Na początku każdej konkurencji kampus wewnętrznie ustali ile punktów trafia do puli i o co jest walka.
  - wspólne wyprawy nie tylko do dżungli, ale też labiryntu czy ruin Chavin plus jej plantacji dla pozyskania pewnych produktów, mogą zostać nagradzane w przypadku korzyści, którą z tej przyczyny odniosą wszyscy.
  - ujawnienie cennej informacji. Zdobyłeś wiedzę, która może w jakiś sposób uchronić ogół przed kataklizmem w jakiejkolwiek postaci? Jeśli okażesz się cennym informatorem, z pewnością twoja działalność zostanie nagrodzona.
  - przyczynienie się do ukrywania nielegalności kampusowskich przedsięwzięć (w tym np. wypraw, zawodów) i organizacji ich pozwala na zdobycie punktów


To jedynie początkowa lista, która rozwijana będzie wraz z fabularnymi krokami, które zaczną niedługo być podejmowanymi.


_________________

Boom clap,
You make me feel good!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Punktacja charytatywna

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: 
Fabuła
 :: 
O uczelni
-