IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Kieszonkowe i stypendia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Che Roslavets
Admin
avatar
Uruz
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Buenos Aires
Czystość krwi : 100%
Partner : dzida
Orientacja : Hetero
Zajęcie : zajmuję się hipogryfami
Inne : starosta Uruz, zawodnik Czarnych Chimer
Liczba postów : 367
Penary : 155


PisanieTemat: Kieszonkowe i stypendia   Sro 19 Lis - 21:07


Kieszonkowe i

Stypendia




W naszej szkole studenci mogą starać się o stypendia, a osoby zatrudnione w Limie bądź Chavin mogą zdobywać pieniądze na wiele innych sposobów – wszystko zależy od osiągnięć naukowych, ale i od miejsca pracy, bo te mają zarobki uzależnione od zajmowanego stanowiska. Warto wziąć także pod uwagę, czy osoba pracująca jest zatrudniona na stałe, czy może pełni jedynie rolę kogoś „na dorywczo”; w tym wypadku należy zastosować się do sposobu trzeciego, który jest opisany poniżej. Natomiast jeśli chodzi o pełne wypłaty, będą one dostosowane do miejsc pracy, a spis posad możecie znaleźć tutaj.

Sposób 1

Osoby uczące się mogą wybrać jeden z trzech sposobów, który zostanie im przyznawany raz w miesiącu w zależności od tego, co udało im się zrobić w poprzednim okresie rozliczeniowym, który trwa od 1 dnia każdego miesiąca, aż do ostatniego. Starając się o stypendium należy wziąć pod uwagę osiągnięcia takie jak:

  ~pomoc przy eventach,
  ~pomoc przy organizacji lekcji,
  ~wzmożona aktywność na terenie szkoły przy przygotowaniu imprez pomniejszych bądź samodzielnych projektach, za które studenci zostają nagrodzeni indywidualną kwotą pieniężną,
  ~korepetycje (rozegranie wątku fabularnego bazującego na pomocy słabszemu uczniowi),
  ~wykonanie zadania fabularnego od grona pedagogicznego (rozegranie na podstawie kostek, czyli 1 post fabularny).


Uwaga! Kwoty mogę ulegać zmianom!

Kod:
<do>Kto:</do> txttxt
<do>Za co:</do> [url=wklejamy tutaj link z odnośnikiem do tematu, w którym student wykonał zadanie]wpisujemy tutaj temat odnośnika, czyli za co[/url]


Sposób 2

Jest to jeden ze stałych systemów wynagrodzenia. Przy staraniu się o ten rodzaj wypłaty należy liczyć się z tym, że będzie sprawdzane to w jaki sposób student przyczynił się do danego rodzaju stypendium, a co za tym idzie oprócz wyżej wymienionych wątków fabularnych, można starać się także o wyższe dofinansowanie chociażby poprzez osiągnięcia w jednej z dziedzin magicznego nauczania.
W tym przypadku osoby uczące się, a nie przekraczające 21 lat (przedostatni rok edukacji) winny zastosować się do poniższej instrukcji:

  ~Oceny w indeksie z jednej dziedziny,~Oceny, które określają możliwie jak najwyższe osiągnięcia studenta w danym miesiącu.


Jeżeli student ma średnią powyżej 4,5 z jednego przedmiotu – otrzymuje 60 penarów.
Jeżeli student ma średnią powyżej 4,5 z dwóch przedmiotów – otrzymuje 90 penarów.
Jeżeli student ma średnią powyżej 4,5 z trzech przedmiotów – otrzymuje 120 penarów, itd.

Kod:
<do>Kto:</do> txttxt
<do>Przedmiot:</do> txttxt
<do>Punkty:</do> txttxt
<do>Link do indeksu:</do> [url=link do indeksu]Imię i nazwisko postaci[/url]

Sposób 3

Uwaga! Gracze, którzy losują kostki na wynik zarobków z pracy dorywczej, korzystają z tego rozwiązania dobrowolnie – rezygnując w danym miesiącu za stypendium pomimo, że posiadają możliwość wykorzystania go, bądź w momencie kiedy nie spełnili oczekiwań dot. stypendiów za osiągnięcia naukowe. Co jakiś czas będą się także pojawiać, w niektórych lokalizacjach informacje odnośnie prac, których może się podjąć student (jeden post fabularny).

Najmniej stałym sposobem na powiększenie swojego portfela, jest oczywiście losowanie za pomocą kostek, które znajdziecie poniżej, a żeby wykonać rzut na to ile zarobiliście w miesiącu poprzedzającym, wystarczy rzucić w tym temacie. Ten sposób przede wszystkim wybierają osoby, które nie mają możliwości starania się o stypendium, bo jest to adekwatne ze spisem prac dorywczych, które wykonali studenci. Oprócz pojedynczych zadań, które mogą otrzymywać, mają dodatkowy bonus w postaci losowych kostek.

1 – Niestety, ale nie było zbyt dużo zleceń w Twojej dorywczej pracy, przez co nie zarobiłeś zbyt pokaźnej sumy. Jest to raptem 40 penarów. Może następnym razem będzie lepiej?
2 – Całe szczęście w ogóle się nie obijałeś i jeżeli tylko wpadały tylko zlecenie, to od razu je łapałeś. Chyba potrzebowałeś sporo pieniędzy, co? Na szczęście Twój trud się opłacił. Na Twoje konto wpływa 60 penarów.
3 – Niezły z Ciebie pracuś, ale w ostatnim miesiącu się nie popisałeś. Bądź co bądź, pomimo kilku ofert nie udało Ci się zarobić wystarczającej kwoty. Czyżby zapominalstwo nie było opłacalne? Dostajesz 30 penarów.
4 – Nie zawsze wszystko się układa jak chcemy i choć początkowo nie mogłeś znaleźć dla siebie odpowiedniego zajęcia, to korepetycje z Twojej ulubionej dziedziny okazały się bardzo przydatne, bo młodszy uczeń postanowił Cię nagrodzić 20 penarami.
5 – Masz sporo szczęścia, bo jak widać praca się opłaca, a pracodawca postanawia Cię docenić, gdyż pracowałeś bardzo ciężko i rzetelnie. Może nie wszystko było gotowe na czas, ale zdecydowanie było wykonane dokładnie. Otrzymujesz 50 penarów.
6 - Choć zarobiłeś całkiem sporo, to niestety miałeś niezłego pecha. Kiedy odebrałeś swoją wypłatę, to tuż pod domem zostałeś napadnięty, a Twoje penary zostały skradzione i w portfelu zostało Ci ich raptem 10.

Kod:
<do>Kto:</do> txttxt
<do>Wylosowana kostka i kwota:</do> txttxt
<do>Link do losowanaia:</do> [url=tu wklejasz link z losowania w odpowiednim temacie]odnośnik jako numer kostki[/url]

_________________


Che Roslavets
••• ••• ••• ••• ••• •••
• barany osły tchórze zające •
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://paracass.forumpolish.com
 

Kieszonkowe i stypendia

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: 
Fabuła
 :: 
Finanse
-