IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 System kar i pochwał

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Che Roslavets
Admin
avatar
Uruz
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Buenos Aires
Czystość krwi : 100%
Partner : dzida
Orientacja : Hetero
Zajęcie : zajmuję się hipogryfami
Inne : starosta Uruz, zawodnik Czarnych Chimer
Liczba postów : 367
Penary : 155


PisanieTemat: System kar i pochwał   Sro 19 Lis - 20:36


Funkcje szkolne

kary i pochwaly

W Paracas studenci mają możliwość starać się o przeróżne funkcje. Od zastępców starostów, po kapitanów i zastępców kapitanów czterech drużyn, o których możecie poczytać tutaj.

1. Studenci, którzy pragną ubiegać się o stanowisko kapitana drużyny quidditcha, zastępcy kapitana drużyny quidditcha, zastępcy starosty danego wydziału, winni spełniać następujące warunki:

  1.1. Średnia przynajmniej z dwóch przedmiotów na wybranym kierunku nie schodząca poniżej 4,5. 1.2. Brak naganny dyrektora, bądź opiekuna wydziału.1.3. Czysta karta studencka, tj. brak zawieszenia w prawach ucznia.  1.4. W przypadku quidditcha dodatkowym atutem będzie pozytywne przejście testów sprawnościowych, które są organizowane raz na pół roku. Jeżeli gracz osiągnie najlepszy wynik – otrzymuje opaskę kapitana; druga osoba z najlepszym wynikiem – otrzymuje opaskę zastępcy kapitana.1.5. Zastępcy starostów winni wykazywać się dużym zainteresowaniem, a także ingerencją w życie kulturowe uczelni. Osoby ubiegające się o to stanowisko są proszone o zorganizowanie mini eventu dla swojego wydziału (może być to opisówka jednopostowa wraz z kostkami; możesz także poczytać więcej na ten temat w pkt. 4.1.).1.6. Odebranie plakietki zastępcy starosty, bądź kapitana/zastępcy kapitana drużyny quidditcha może nastąpić w takich przypadkach jak:

1.6.1. Skarga do opiekuna wydziału przez innego studenta; słownie bądź listownie. Opiekun wydziału podejmuje decyzje względem osoby pełniącej daną funkcje, a wszystko jest zależne od poziomu wykroczenia.
1.6.2. Nie wywiązywanie się z obowiązków, które student pełni na swoim stanowisku skutkuje natychmiastowym zwolnieniem z danej funkcji.
1.6.3. Nagana dyrektora/profesora, a także zawieszenie w prawach studenta jest równoznaczne z utratą stanowiska.[/list]
2. Studenci otrzymują kary i upomnienia m.in. za:

  Kary i upomnienia2.1. Spożywanie magicznych używek na terenie szkoły; w budynku, a także na terenach przynależnych do Paracas; (zawieszenie w prawach studenckich na okres 1 miesiąca + pisemna nagana dyrektora; notatka w indeksie).2.2. Odbywanie stosunków płciowych na terenie szkoły; w budynku, a także na terenach przynależnych do Paracas; (Zawieszenie w prawach studenckich na okres 1 miesiąca + pisemna nagana dyrektora; notatka w indeksie).2.3. Nagminne łamanie regulaminu szkoły, które skutkuje następującymi konsekwencjami:

   2.3.1. Jednorazowe złamanie regulaminu  - upomnienie na forum wydziału, bądź listownie; notatka w indeksie. 2.3.2. Kolejne złamanie regulaminu (2-3 razy) – nagana dyrektora listownie, zawieszenie w prawach studenckich na okres 1 miesiąca (w zależności od przewinienia); notatka w indeksie. 2.3.3 Odnotowanie w indeksie powyżej 3 złamań regulaminu szkolnego skutkuje natychmiastowym wydaleniem ze szkoły na okres minimum 1 miesiąca, w zależności od wagi przewinienia. Dyrektora decyduje o długości trwania zawieszenia obecności studenta na uczelni; notatka w indeksie.

  2.4. Brak stosowania się do poleceń, a także nie wywiązywanie się z zadań zaleconych przez profesora danego przedmiotu skutkuje naganą nałożoną na studenta przez ów nauczyciela; notatka w indeksie.

3. Studenci otrzymują pochwały i nagrody m.in. za:

  Pochwały i nagrody 3.1. Aktywne uczestniczenie w życiu szkoły - organizowanie imprez kulturowych, a także działanie na terenie uczelni poprzez pomoc w przeróżnego rodzaju eventach, które może być nagrodzone przez opiekuna wydziału bądź dyrektora słowną pochwałą, wpisem do indeksu, a także dodatkowym bonusem*, w zależności od skali zasługi. 3.2. Jeżeli student pomaga swoim kolegom i koleżankom, a tym samym udziela im korepetycji może otrzymać pochwałę opiekuna wydziału, a także wpis do indeksu. 3.3. Studenci, którzy wykazują się dużym zainteresowaniem, a także bezinteresowna pomocą na rzecz szkoły: kółka zainteresowań, dodatkowe lekcje, korepetycje, udziały w olimpiadach, mają szansę zdobywać oprócz pochwały opiekuna wydziału, bądź dyrektora i wpisu do indeksu, specjalne wyróżnienie, dzięki któremu trafią do „Gabloty Złotych Wspomnień”.

4. Studenci, którzy działają w szkole, a także są pomocni mają szansę ubiegać się o bycie zastępcą starostów danego wydziału. Kilka wymagań, dzięki którym można ubiegać się o to stanowisko:

  4.1. Szczególna aktywność, która jest widoczna, a także została doceniona poprzez wpisy do indeksu przez starostów, bądź kadrę pedagogiczną. 4.2. Osiągnięcia naukowe, a także sportowe, bądź artystyczne w zawodach szkolnych i międzyszkolnych. Dodatkowym atutem mogą być tytuły mistrzowskie (wspominanie o tego typu rzeczach raz na czas w fabule, a także w Karcie Postaci).4.3. Studenci starający się o bycie zastępcami starostów winni wykazywać się wysoką kulturą osobistą, a także powinni stawiać się na każde wezwanie swojego opiekuna wydziału. 4.4. Osoby starające się o funkcję zastępcy starosty powinny pamiętać o tym, że raz na czas mogą otrzymywać wpisy do swoich indeksów z poszczególnymi zadaniami od profesorów.


4. Osoby uczące się w Paracas zdobywają także odznaki, które mają na celu rozwijanie umiejętności, a także w oczach kadry pedagogicznej stają się wiarygodnymi i zasłużonymi działaczami w szkole.
5. Studenci, którzy odznaczają się wybitnymi osiągnięciami w nauce oprócz stypendiów, które są rozdawane co roku najlepszym w postaci jednorazowej wypłaty na określoną sumę, mają także możliwość wyjazdu edukacyjnego do jednego z miast w Ameryce Południowej, za które płaci uczelnia (wspomnienie fabularne).

_________________


Che Roslavets
••• ••• ••• ••• ••• •••
• barany osły tchórze zające •
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://paracass.forumpolish.com
 

System kar i pochwał

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: 
Dodatki
 :: 
Biurokracja
-