IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Oferta edukacyjna

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość

Che Roslavets
Admin
avatar
Uruz
Rok studiów : III
Wiek : 24
Skąd : Buenos Aires
Czystość krwi : 100%
Partner : dzida
Orientacja : Hetero
Zajęcie : zajmuję się hipogryfami
Inne : starosta Uruz, zawodnik Czarnych Chimer
Liczba postów : 367
Penary : 155


PisanieTemat: Oferta edukacyjna   Sro 19 Lis - 20:29Oferta edukacyjna

Paracas


Wiele uczelni oferuje swoim studentom liczne kierunki, które mogą studiować przez okres całej edukacji w szkołach wyższych. Paracas również przekłada ofertę edukacyjną na rok akademicki 2014/2015.

Wykaz Kierunków i Przedmiotów dla Studentów:
 


Nastąpiły również liczne roszady w gronie pedagogicznym, a do kadry dołączyło kilku nowych nauczycieli. Dokładny wykaz profesorów znajduje się poniżej, dlatego upraszamy zapoznać się szczegółowo z ofertą edukacyjną, a także opiekunami poszczególnych wydziałów, które będą funkcjonować w tym roku akademickim.
Opis opiekuna
wydziału:Bathilda Jergensen - kobieta o niewyobrażalnym potencjale i przede wszystkim jedna z najzdolniejszych czarownic, o której świat miał szansę usłyszeć w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Zasłynęła przed wszystkim napisaniem dwóch podręczników, z których korzystają najbardziej prestiżowe uczelnie na całym świecie. Jest twórczynią mnóstwa zaklęć, a także należy od Światowego Kongresu Magicznej Archeologii, która skupia wiele wybitnych jednostek, pragnących poszerzać swoje pasje o kolejne kontynenty, zajmując się wykopaliskami nie tylko w Ameryce Południowej, ale także w najbardziej odległych zakątkach świata. Prywatnie? Jest niezwykle ciepłą osobą, która dobrą radą, a także oddaniem względem studentów, chce pomóc każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Jest odpowiedzialna między innymi za zajęcia z Historii Kultury Inkaskiej, Historia Magii i Starożytne Runy,  a także Magiczne Wojny na Przestrzeni Dziejów. Bathilda ukończyła Wyższą Szkołę Magii Paracas.

Postać prowadzona jest z konta El Profesor.

Opis wydziału
Historycznego:Wydział zrzesza przede wszystkim studentów, których pasją jest kultura oraz historia państw ameryki południowej, ale i nie tylko. Paraacas oferuje szeroko skalę pozostałych kierunków, w których skład wchodzi między innymi historia magii europejskiej, a także rozpowszechniona sztuka czarodziejska opierająca się o pozostałe kontynenty na przestrzeni dziejów. Osoby, które dostały się na ten kierunek w peruwiańskiej szkole mogą liczyć na wsparcie kadry pedagogicznej, wiele zajęć dodatkowych, a także obowiązkowe wykłady, które pozwolą przygotować się do pracy w późniejszym okresie, jako historycy, magiczni felietoniści, czy po prostu pracownicy wydziałów magicznej archeologii.

Kierunki studiów na wydziale:

Kierunek; Inkoznastwo
Przedmioty Studentów:
Historia Magii i Starożytne Runy, Historia Ameryki Południowej
Kierunek; Historia Magii Europejskiej:
Przedmioty Studentów:
Magiczne wojny na przestrzeni dziejów, Magiczna Kultura EuropyOpis opiekuna
wydziału:Sztuka artystyczna to przede wszystkim lata ciężkich, mozolnych ćwiczeń, a przynajmniej tak twierdzi Mario Lopez, który ukończył Alice Springs w Australii z jedną z najwyższych możliwych średnich. Wraz z grupą teatralną „Rozchichotane Szyszymory” zwiedził niemal cały świat dając w ciągu ostatnich pięciu lat około sześciuset czterdziestu trzech spektakli o przeróżnej tematyce, zarówno baletowej jak i muzycznej. Kształcił się na trzech kierunkach artystycznych: taniec, aktorstwo, a także literatura. Jego marzeniem było zostanie czarodziejskim reżyserem, jednak opiekunka w Alice Springs uznała, że młody Mario ma więcej potencjału jako artysta. Pomimo dość apodyktycznego sposobu bycia i stawiania studentom wysokich wymagań jest mężczyzną o pogodnym usposobieniu i przede wszystkim jest fanem ciętego języka i dobrego żartu. W Paracas pełni funkcję opiekuna wydziału artystycznego i jest odpowiedzialny między innymi za zajęcia na kierunkach: Czarodziejskiego Teatru, Literatury Czarodziei, a także Magicznej Fotografii i Filmoznawstwa.

Postać prowadzona jest z konta El Profesor.

Opis wydziału
Artystycznego:Daje on studentom możliwość szlifowania swoich talentów, przez co z łatwością można stwierdzić, że Paracas w swych ścianach trzyma przyszłe perełki magicznego świata, które będą podbijać sceny wszystkich siedmiu kontynentów. Tancerze, aktorzy, a także malarze oraz wielu, wielu innych rozwijają się, biorą udział w wystawach oraz wernisażach autorskich, które są podziwiane przez światowej sławy artystów. Kadra pedagogiczna odpowiedzialna za kierunki należące do wydziału artystycznego, daje studentom wiele możliwości poszerzenia swojej wiedzy, a także ułatwia im ścieżkę rozwojową, oddając w ich ręce m.in.: sale baletowe, sale muzyczne, teatralne, bibliotekę, a także magiczna kuchnię, w której czarodzieje będą mogli sięgnąć po najbardziej udziwnione przedmioty do magicznego gotowania.

Kierunki studiów na wydziale:

Sztuka Magiczna
Przedmioty studentów:
Czarodziejski Teatr (zajęcia z tańca, aktorstwa i śpiewu), Magiczna Fotografia i Filmoznawstwo
Magiczne Gotowanie
Przedmioty studentów:
Czarodziejska Kuchnia z Całego Świata, Magia Wypieków i Trunków (oprócz cukiernictwa studenci odbywają np. zajęcia baristyczne i z przygotowywania drinków)
Czarodziejska sztuka użytkowa
Przedmioty studentów:
Malarstwo i Rzeźba Magiczna, Literatura Czarodziejów

Opis opiekuna
wydziału:Juan Miguel Alvarez to jeden z najbardziej doświadczonych i oddanych uczelni profesorów, wszak spędził tutaj przeszło czterdzieści lat, a co się z tym wiąże, jest w Paracas niemal od samego początku. Mężczyzna to przede wszystkim fan magicznych stworzeń, jego ojciec był znanym smokologiem, a on sam przejął rodzinny biznes jakim jest Hodowla Czarnych Hebrydzkich, umiejscowiona gdzieś na południu Peru; z dala od głośnej cywilizacji. Pan Alvarez z pasją oddaje się swoim zajęciom, które za każdym razem są jeszcze lepsze od poprzednich, a studenci nie mają prawa się nudzić. Choć mogłoby się zdawać, że mężczyzna jest w sędziwym wieku, to nie brakuje mu wigoru, ani tym bardziej dobrego żartu, którym obdarza swoich podopiecznych. Prywatnie jest także dziadkiem, a jego wnuki uczęszczają nie tylko do Paracas, ale też do innych szkół rozsypanych po całym świecie. Czarodziej oprócz hodowli smoków posiada także drugą pasję, jaką niewątpliwie jest quidditch. W czasach studiów był kapitanem jednej z drużyn w Salem. Swoją karierę zakończył jednak w murach tamtejszej uczelni, a w Peruwiańskiej szkole magii prowadzi jedynie od czasu do czasu zajęcia z latania z pierwszym rocznikiem. Jego przodowymi przedmiotami, których naucza są: Wiedza o Smokach, Tresura Smoków, a także Stworzenia Niebezpieczne.

Postać prowadzona jest z konta El Profesor.

Opis wydziału
Stworzeń Magicznych:Wydział ten został stworzony z myślą o osobach, które fascynują się magicznymi stworzeniami, a także pragną poszerzać swoją wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną z zakresu m.in. smoków. To właśnie tutaj poznają całą genetykę, a także strukturę tych niebezpiecznych istot, choć i wśród nich zdarzają się wyjątki. Dla fanów czarodziejskich stworzeń został także ukształtowany specjalny program nauczania podczas, którego będą w stanie zdobyć szersze informacje dotyczące opieki nad zwierzętami niebezpiecznymi, które są nieudomowione, ale i tych, które można spotkać chociażby w Peruwiańskim Zoo. Studenci poznają strukturę funkcjonowania wszelkiej maści istot, które swym wyglądem mogą zachwycać, bądź odstraszać. Nie jest im jednak straszny wygląd chociażby trytonów, harpii, czy testrali, bo to właśnie jeszcze dziwniejsze stworzenia napędzają ich i rozbudzają potrzebę poszerzenia swoich informacji o kolejne zwoje, które mogą zakupić w Chavin, Limie, lub znaleźć w murach Paracaskiej biblioteki.

Kierunki studiów na wydziale:

Kierunek; Smokologia
Przedmioty Studentów:
Wiedza o Smokach, Tresura Smoków (zajęcia praktyczne)
Kierunek; Opieka nad Magicznymi Stworzeniami
Przedmioty Studentów:
Stworzenia Niebezpieczne, Opieka nad Magicznymi Stworzeniami i Ich Genetyka


Opis opiekuna
wydziału:Andrew Hamilton jest jednym z aurorów, pracował przez długie lata w Peruwiańskim Ministerstwie Magii. Jego pasją było tropienie czarnoksiężników, aż do momentu, w którym jeden z nich nie dopadł rodziny mężczyzny i w bestialski sposób nie zamordował żony pana Hamiltona. To właśnie był jeden z momentów, w których czarodziej poczuł chęć pokazania innym jak winno się postępować z degeneratami nie posiadającymi żadnych skrupułów. Andrew uczy w Paracas od jakiś dziesięciu lat i to właśnie od tamtej pory w pełni oddał się edukowaniu młodych studentów, którzy pragną poświęcić się m.in. tropieniu czarodziejów, którzy zboczyli z drogi prawości. Sam pobierał nauki w Hogwarcie, a dom, który reprezentował i herb jaki nosił na piersi przez długi okres edukacji, to  plakietka Slytherinu. Do Peru przyjechał zaraz po ślubie, a następnie tutaj podjął się wcześniej wspomnianej pracy. Aktualnie jest osobą dość porywczą, zamkniętą w sobie, a wszelkie próby złagodzenia napiętej atmosfery na jego lekcjach mogą spełzać na niczym. Wie, czego oczekuje od swoich podopiecznych, a im osiągają lepsze wyniki – stawia im jeszcze wyżej poprzeczkę. Uważa także, że nie ma przeszkody, której nie da się przeskoczyć, bo przecież zawsze można ją obejść. Nie znosi spóźnialstwa, a także lenistwa, dlatego będąc na jego zajęciach trzeba wykazywać się stuprocentowym skupieniem. Przedmioty, których naucza w Paracas to m.in.: Tropienie Czarnoksiężników, Zaklęcia Niewerbalne.

Postać prowadzona jest z konta El Profesor.

Opis wydziału
Zaklęć:Mówi się, że zaklęcia to jedna z najtrudniejszych dziedzin magii, bo przede wszystkim niesie za sobą przeróżnego rodzaju skutki, a studenci pobierający naukę na tym wydziale nie raz i nie dwa kończyli w Skrzydle Szpitalnym. Nikt jednak nie zraża się takim obrotem spraw, bo właśnie ci, którzy wytrwali kolejny rok, mają szansę przenieść się na zupełnie inny poziom zajęć, który oferują im poszczególne przedmioty. Jeżeli ktoś chciałby zdobyć zawód Aurora, to jest to jeden z najlepiej przygotowujących kierunków. Daje możliwości poznania metod dzięki, którym inni czarodzieje tropią czarnoksiężników, ale i nie tylko. Studenci uczą się także zaklęć niewerbalnych i bezróżdżkowych, co jest niewątpliwie bardzo ciężkim kawałkiem chleba, ale dla chcącego nic trudnego. Wszyscy uczący się na tym wydziale muszą liczyć się z wieloma godzinami zajęć praktycznych, bo oprócz poznania szerokiej teorii, najważniejszym przygotowaniem jest umiejętność walki, a także radzenia sobie z innym przeciwnościami losu trenując chociażby na manekinach, lub podczas pojedynku z drugim studentem.

Kierunki studiów na wydziale:

Kierunek; Obrona przed Czarną Magią (aurorski)
Przedmioty Studentów:
Tropienie Czarnoksiężników, Metody Maskujące
Kierunek; Zaklęcia Zaawansowane
Przedmioty Studentów:
Zaklęcia Niewerbalne, Zaklęcia Bezróżdżkowe


Opis opiekuna
wydziału:Olivia Mendez to raptem dwudziesto siedmio letnia nauczycielka, która pracę na Wyższej Uczelni Paracas rozpoczęła dopiero w tym roku. Stała się ona opiekunką wydziału Zielarstwa, po tym jak wcześniejszy nauczyciel odszedł na wymarzoną emeryturę. Jej kandydatura została rozpatrzona pozytywnie, głównie dzięki otrzymanym wynikom kończącym edukacje w Greenville. Przeszła  także specjalistyczne egzaminy, które potwierdziły jej wybitne umiejętności. Dziedziną, której króluje jest Zielarstwo, a każdy fan właśnie tych zajęć może być pewny, że pani Mendez zadba w szerokiej skali o jak najlepszą edukację swoich studentów. Chodzą jednak pogłoski na temat ów nauczycielki, a mianowicie… Zdarza się, że pani profesor ma słabość do przystojnych chłopców i to ponoć oni zawsze mają łatwiej na jej zajęciach. Nikt jednak nie potwierdził chodzących pogłosek, a nawet te zostały szybko zdementowane przez członków, któregokolwiek z kierunków, na których naucza Libijka. Mąż nauczycielki posiada hurtownie magicznych kosmetyków, ale i nie tylko. Pani Olivia dzięki uprzejmości swojego partnera, często korzysta z czarodziejskich specyfików na swoich zajęciach. Przedmioty, których naucza to: Zielarstwo i Mikstury Lecznicze, Wyrób Magicznych Kosmetyków.  

Postać prowadzona jest z konta El Profesor.

Opis wydziału
Zielarstwa:Wydawać by się mogło, że wydział Zielarstwa jest jednym z najlżejszych, jakie można tutaj podjąć na dalszej drodze edukacji. Jest to złudna nadzieja, bo przede wszystkim zajęcia odbywające się z zakresu Mikstur Leczniczych, czy nawet Wyrobu Magicznych Kosmetyków, często spędzają studentom sen z powiek przed pomniejszymi egzaminami. Nauka, która trwa pięć lat na wydziale, to ciągłe udoskonalanie umiejętności, dzięki którym studenci mogą tworzyć własne mikstury, produkować kosmetyki zgodne z recepturą własną, a także zatwierdzoną przez MM. Kończąc kierunki powiązane z Zielarstwem mają szansę na odnalezienie się dość szybko w zawodzie magicznej medycyny estetycznej, a także farmacji, która ma ciągłe zapotrzebowanie na świeże pomysły w kwestii leczenia pacjentów. Należy także wspomnieć, że ci, którzy ukończą ten wydział z wysoką średnią i ponadprzeciętnymi wynikami mogą podejść do egzaminu uprawniającego ich do wykonywania zawodu Czarodziejskiego Zielarza.

Kierunki studiów na wydziale:

Kierunek; Zielarstwo i kosmetyka:
Przedmioty Studentów:
Hodowla Roślin, Wyrób Magicznych Kosmetyków
Kierunek; Ziołolecznictwo:
Przedmioty Studentów:
Zielarstwo i Mikstury Lecznicze, Produkcja Wyrobów Leczniczych (maści, okłady, napary itp)


Opis opiekuna
wydziału:Profesor Carmine Montinaro ukończyła szkołę magii w Brazylii, a mianowicie Feitiçaria. Odkąd pamięta jej ulubionymi zajęciami były te, na których mogła na wszelkie możliwe sposoby czerpać inspirację z gwiazd, ale i nie tylko. Od pierwszej klasy, czyli gdzieś w granicach jedenastego roku życia, poczuła wewnętrzne zespolenie z dziedziną jaką jest wróżbiarstwo. W Paracas pracuje od około pięciu lat i nikt, nigdy przed nią – nie wytrzymał na stanowisku nauczyciela tego przedmiotu tak długo. Nie wiadomym jest dlaczego tak się dzieje. Kobieta jednak wyznaję zasadę, że jest to związane z wieloma czynnikami, jak chociażby kontakt „z siłami nieczystymi”, na które podatne są osoby związane z tą dziedziną magiczną. Studenci, którzy pobierają nauki na wydziale Wróżbiarstwa są przede wszystkim bardzo silnie związani z nauczycielką, a także są w stanie zaangażować się w kolejne lekcje, które przygotowała pani profesor. Kobieta jest niezwykle szanowaną osobą, a jej inteligencja i zdobyta wiedza przez lata praktyki daje coś więcej niż tylko kolejne regułki, jakie można wykuć na pamięć. Czasami zdawać by się mogło, jakby pani Montinaro chodziła ciągle z głową w chmurach, była nieco nieobecna, a także zdarzało jej się mówić od rzeczy. Carmine jest opiekunką wydziału, a przedmioty, których naucza to m.in.: Klasyczne Metody Wróżenia (kryształowa kula, starożytne runy, fusy, dym itp.), Astrologia i Astronomia.

Postać prowadzona jest z konta El Profesor.

Opis wydziału
Wróżbiarstwa:Wydział Wróżbiarstwa, to jeden z tych, na których wymaga się od  studentów bezwarunkowego skupienia, a także zaangażowania podczas wykonywania kolejnych ćwiczeń z zakresu chociażby Numerologii, która jest swoistego rodzaju wyznacznikiem możliwości czytania w przyszłości. Osoby nie posiadające genetyki, która pozwala na jasnowidzenie, mają możliwość przez lata ćwiczeń dotrzeć na równie wysoki poziom. Należy jednak pamiętać, że zdolności do czytania w wydarzeniach, które dopiero mają mieć miejsce, winno być trenowane latami. Korzystając ze sztuki hieromancji, bądź wróżenia poprzez kryształową kulę, należy liczyć się z ryzykiem; bez odpowiedniego szkolenia, a także ćwiczeń można utracić zdolność czytania w przyszłości. Studenci, którzy wybrali ten wydział są zaangażowani we wszelkiej maści zajęcia, bo zdają sobie sprawę, że dzięki tak niezwykłym umiejętnościom jak czytanie z fusów, starożytnych run, czy po prostu dymu, mają szansę stać się prawdziwymi wirtuozami w swojej dziedzinie.

Kierunki studiów na wydziale:

Kierunek; Wróżbiarstwo:
Przedmioty Studentów:
Klasyczne Metody Wróżenia (astrologia, kryształowa kula, starożytne runy, fusy, dym itp.), Nowoczesne Metody Wróżenia (tarot, chiromancja, karty zwykłe itp)
Kierunek; Astronomia:
Przedmioty Studentów:
Astronomia z elementami astrologii, Numerologia

Opis opiekuna
wydziału:Joseph McGravy, jeden z najbardziej szanowanych nauczycieli Wyższej Uczelni Paracas. Ukończył magiczną szkołę Durmmstrang, w której to pełnił m.in. role kapitana domu, do którego należał, a także prefekta naczelnego na ostatnim roku. Jego sportowe osiągnięcia pozwoliły mu dostać się do drużyny Ognistych Smoków z Moskwy, by potem awansować do narodowej reprezentacji w Quidditchu. Zawsze dążył do wyznaczonego celu, przez co uchodzi przede wszystkim za nieznoszącego sprzeciwu perfekcjonistę. Jest uzależniony od tego, by poprowadzić swoich studentów do międzynarodowych karier, które mogą robić w kraju, a także zagranicą. Oddany jest ideom Rosyjskiej Szkoły Magii, dzięki czemu każdy podopieczny Josepha może czuć się bezpiecznie pod warunkiem, że z pełną pasją i zaangażowaniem oddaje się kolejnym ćwiczeniom. Mężczyzna nie toleruje impertynencji, a także nie znosi obiboków.  Nie raz i nie dwa zdarzyło się, że ktoś kto nie bierze czynnego udziału w jego zajęciach zostaje wyrzucony z lekcji, by zaraz potem dostać ostrzeżenie. Następnym progiem igrania z tym profesorem jest tygodniowe zawieszenie w prawach ucznia. Może się wydawać, że metody jakie praktykuje są niesprawiedliwe i często zbyt ostre, ale pomimo tego - studenci mają świadomość, że wydział sportowy, to wcale nie wakacje. Przedmioty, których naucza to: Pływactwo (poprzez wykorzystanie zaklęć, bądź roślin umożliwiających pływanie pod wodą przez długi czas: studenci obowiązkowo muszą POBIERAĆ nauki z zajęć Hodowli Roślin), Quidditch, Ulama.

Postać prowadzona jest z konta El Profesor.

Opis wydziału
Sportowego:Przyszli sportowcy są chlubą Wydziału Sportowego, na którym nauki pobierają głównie z powołania. Spędzali oni długie lata na trenowaniu, by móc dostać się do  Paracas i studiować na jednym z najbardziej prestiżowych wydziałów w świecie magii. Studenci, którzy wybrali, którykolwiek z kierunków muszą liczyć się przede wszystkim z wieloma zajęciami praktycznymi, na których nie będzie możliwej drogi odwrotu, czy też zwątpienia. Każdy musi dążyć do wyznaczonego przez siebie celu, który tak właściwie winien zostać spełniony w każdym roku. Brzmienie wyznaczonych przez siebie zadań, do których dążą uczniowie należy zmieniać od stopnia zaawansowania w nauce. Reprezentanci drużyn sportowych, a także indywidualiści często jeżdżą na przeróżne zgrupowania, a oraz zawody, czy międzynarodowe olimpiady. Nikt, kto przekroczył próg wydziału sportowego nie poniósł żadnej porażki, a co się z tym wiążę… Podopieczni Josepha McGravy’ego od przeszło trzynastu lat rozwijają się na wszelkich możliwych płaszczyznach czarodziejskich sportów, odnosząc przy tym liczne sukcesy.

Kierunki studiów na wydziale:

Kierunek; Kierunek; Sporty Zespołowe
Przedmioty Studentów:
Quidditch, Ulama
Kierunek; Sporty Indywidualne
Przedmioty Studentów:
Magiczna Akrobatyka (trapez, kula, koło), Pływactwo (poprzez wykorzystanie zaklęć, bądź roślin umożliwiających pływanie pod wodą przez długi czas: studenci obowiązkowo muszą POBIERAĆ nauki z zajęć Hodowli Roślin), Jeździectwo (zajęcia praktyczne; jazda m.in. na pegazach, xartecach, hipogryfach; studenci obowiązkowo muszą pobierać nauki z ONMS i Ich Genetyki)

_________________


Che Roslavets
••• ••• ••• ••• ••• •••
• barany osły tchórze zające •
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://paracass.forumpolish.com
 

Oferta edukacyjna

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 ::  :: 
Fabuła
 :: 
O uczelni
-